Svet.SlajderСвет

САД го информираа НАТО за руските и кинеските проектили

Специјалниот пратеник на американскиот претседател Маршал Билингси синоќа изјави дека ги известил НАТО сојузниците за распоредувањето на нуклеарни проектили во Русија и во Кина

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close