СветСвет.Портал

САД ги зголемуваат безбедносните мерки пред изборите во 2020 година

Соединетите држави се заштитуваат од странски влијанија на претстојните избори во 2020 година, се наведува во заедничко соопштение на Федералното биро за истраги, Агенцијата за национална безбедност и пет други агенции.

Back to top button
Close
Close