Дописници СветСветСвет.Портал

САД ги рециклирале апаратите за белодробна вентилација добиени како хуманитарна помош од Русија  

Агенцијата за вонредни состојби на САД (ФЕМА), ги дала на рециклирање 45-те апарати за белодробна вентилација што пролетоска ги доби како донација од Русија, во екот на пандемијата на коронавирус.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close