Дописници СветСветСвет.Портал

САД ги проширија санкциите против руски државјани и компании 

Министерстото за финансии на САД денеска соопшто дека во списокот санкции внесени се уште осум Руси и други државјани поврзани со руски бизниси. Тројца од нив, според министрството, се поврзани со бизнисменот Евгениј Пригожин.

Back to top button
Close
Close