Svet.SlajderСвет

САД ги предупредија властите во Хонг Конг да не посегаат по слободата на говорот

САД денеска ги повикаа властите во Хонг Конг да престанат со нападите врз медиумите, предупредувајќи дека нападите врз демократскиот весник „Епл дејли“ ја поткопува довербата во градот како меѓународен економски центар.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close