Svet.SlajderСветСвет.Портал

САД ги отстрануваат Хутите од списокот со терористички групи

САД имаат намера да го отстранат јеменското движење Хути од списокот на терористички групи со цел да одговорат на хуманитарната криза во земјата, менувајќи една од последните одлуки на администрацијата на Доналд Трамп, која беше остро критикувана.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close