Svet.SlajderСвет

САД: Единаесет држави повикуваат на построги стандарди за емисиите на стакленички гасови

Група од 11 држави и областа Колумбија ја повикаа Агенцијата за заштита на животната средина на САД (ЕПА) да ги заостри првичните стандарди за регулирање на емисиите на стакленички гасови.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close