СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

САД ќе врати на Ирак над 17 илјади древни артефакти

СAД ќе вратат повеќе од 17.000 древни артефакти, ограбени и прошверцувани од Ирак по американската инвазија во 2003 година, вклучувајќи глинена плоча стара 3.500 години, со дел од Епот за Гилгамеш, соопштија денеска ирачките министерства за култура и надворешни работи.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close