Свет

САД ќе воведат нови санкции против ирански официјални лица

Соединетите Американски Држави ќе воведат нови санкции за голем број ирански официјални лица, вклучително и за судијата кој го осуди на смрт иранскиот борач Навид Афкари, изјави денеска специјалниот претставник на САД за Иран и Венецуела, Елиот Абрамс, пред Комитетот за надворешни работи на Сенатот.

Back to top button
Close
Close