СветСвет.Слајдер

САД ќе прифатат уште илјадници Авганистанци

Официјален Вашингтон соопшти дека ќе бидат прифатени уште илјадници бегалци од Авганистан поради зголеменото насилство откако САД го прекинаа своето дведецениско воено присуство во таа земја.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close