СветСвет.Портал

САД ќе почнат да ги пуштаат мигрантите кои Трамп ги протера во Мексико

САД од денска ќе почнат да ги пуштаат во земјата првите групи баратели на азил кои чекаат во Мексико да им се разгледаат нивните случаи, што претставува почеток на крајот на една од најстрогите имиграциски политики на поранешниот американски претседател Доналд Трамп.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close