СветСвет.Портал

САД ќе обезбедат привремен азил за одделни жители на Хонгконг

Американскиот претседател Џо Бајден потпиша указ со кој им се доделува привремен азил на одредени категории жители на Хонгконг, кои се под ризик од прогон од централната влада на Кина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close