Свет

САД ќе испратат два воени брода преку Босфор до Црното Море

Соединетите Американски Држави ќе испратат два воени брода преку Босфор до Црното Море, соопшти денеска Министерството за надворешни работи на Турција.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close