Svet.SlajderСвет

САД ќе испратат 55 милиони дози вакцини против Ковид-19 во Јужна Америка, Азија и Африка

Белата куќа денеска го претстави планот за дистрибуција на 55 милиони дози вакцини против Ковид-19 во земјите ширум светот, како дел од програмата КОВАКС, а предвидено е околу 75 проценти да добијат државите од Јужна Америка и Карибите, како како и Азија и Африка

Back to top button
Close
Close