0_Web_АктуелноSvet.SlajderСветСвет.Портал

САД досега употребиле 187 милиони дози на вакцини против Ковид-19

Според Центарот, 119,2 милиони лица во САД примиле барем една доза од вакцината, додека 72,6 милиони се целосно ревакцинирани.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close