СветСвет.Слајдер

САД денеска го преминуваат прагот од 50 проценти вакцинирани возрасни граѓани

Прагот од 50 проценти целосно вакцинираните возрасни Американци ќе биде надминат денес, соопшти Белата куќа.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close