Свет

САД ја засилија безбедноста во својата амбасада на Хаити

Американската Влада испрати повеќе безбедносен персонал на Хаити за да ја заштити својата амбасада. Одлуката е донесена поради дестабилизација на ситуацијата на Хаити по атентатот врз претседателот Жовенел Моиз.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close