Дописници СветСвет

САД ја рестартираат хуманитарната помош за Палестинците во висина од 235 милиони долари

САД планираат обнова на американската хуманитарна помош за Палестинците, запрена за време на претседателот Доналд Трамп во 2018 година.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close