Svet.SlajderСветСвет.Портал

САД: Ја постигнавме целта во Авганистан

САД ја постигнаа целта што ја поставија на почетокот на американската воена мисија во Авганистан во 2001 година. Целта беше да се справиме со оние кои не нападнаа на 11 септември 2001 година, изјави советникот за национална безбедност Џејк Саливан, како одговор на прашањето дали Вашингтон верува дека победил во Авганистан.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close