СветСвет.Портал

САД ја почнаа својата најголема поморска вежба по Студената војна

Вежбата, наречена Large Scale Exercise 2021, е враќање на слични маневри од Студената војна во 80-те, демонстрирајќи решителност и нов потенцијал, соопшти Командата на американската морнарица за Европа и Африка и Шестата флота на САД.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close