Svet.SlajderСветСвет.Портал

САД ја обвини Кина дека анално тестирала нејзини дипломати, Пекинг вели дека било грешка

Особено интересно е што американскиот портпарол рече дека Пекинг го уверил Вашингтон дека тестирањето е спроведено „по грешка“ и дека дипломатскиот персонал е ослободен од анално тестирање, што е задолжително за патниците кои пристигнуваат во некои делови на Кина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close