Svet.SlajderБалканБалкан.Портал

САД ја испитуваат можноста за воведување санкции против Турција

Владата на претседателот на САД Доналд Трамп ја разгледува можноста за воведување на ограничувања во односите со Турција во одговор на плановите на Анкара да купи од Русија противвоздушен ракетен систем С-400.

Back to top button
Close
Close