Svet.SlajderСвет

САД ја блокираа седницата на Советот за безбедност на ООН за Израел

Седницата на Советот за безбедност на ООН закажана за утре, на која требаше да се разговара за израелско-палестинското насилство нема да се одржи, изјави кинески портпарол.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close