Svet.SlajderСветСвет.Портал

Сајантифик Американ: Трамп најверојатно нема да победи на изборите оваа година

Американскиот претседател Доналд Трамп веројатно нема да победи на овогодинешните избори бидејќи полека избледува стравот кој ефикасно го предизвика меѓу своите гласачи во 2016, тврди невронаучникот Даглас Филдс во напис во списанието Сајнтифик Американ. 

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close