0_Спорт.ПорталФудбал

Сања за Погба: Го гледам како се враќа во Торино

Поранешниот француски репрезентативец Бакари Сања го сподели своето мислење за иднината на играчот од средниот ред на Манчестер Јунајтед, Пол Погба.

Лондон, 1 април 2020 (МИА) – Поранешниот француски репрезентативец Бакари Сања го сподели своето мислење за иднината на играчот од средниот ред на Манчестер Јунајтед, Пол Погба.

– Мислам дека Погба ќе се врати во Јувентус, затоа што Кристијано игра таму, и токму во овој клуб се афирмира Пол. Тој го сака клубот и го знае тоа. Одењето во Реал Мадрид нема да биде лесно, бидејќи сега работите на клубот не одат како што треба, тие очекуваат многу од Пол, плус составот на тимот старее. Јуве потпиша играчи како Ремзи и Кристијано. Да, Роналдо веќе не е млад, но игра како младите, и во секој случај Јуве има млад. Ако ги земеме предвид следните 2-3 години, тогаш потенцијалот на Јувентус е поголем од оној на Реал Мадрид, нагласи Сања.

Погба во моментов е фудбалер на Манчестер јунајтед, но поголемиот дел од сезоната ја пропушти поради повреда. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close