0_Македонија.ПорталОпштество

С Македонија и Албанија соработуваат во НАТО-прокет за управување со кризи (ПВТ)

Во рамки на соработката на Република Северна Македонија и Република Албанија во делот на управувањето со кризи в.д. директорот на Центарот за управување со кризи, Стојанче Ангелов е во работна посета на Албанија по повод  спроведувањето на обука за НАТО регионални проекти во делот на управување со кризи.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close