0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталОпштество

С Македонија, Албанија и Србија наскоро повторно ќе патуваат слободно во ЕУ

Амбасадорите на ЕУ денеска се согласија дека за Северна Македонија, Албанија и Србија треба да се укинат рестрикциите за несуштински патувања, одлуката треба да биде официјализирана во следните денови, јави дописничката на МИА од Брисел.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close