0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderПолитика

Русковска: Никој не оспорува дека зад упадот во Собранието на 27 април стои Груевски

Се уште стојам зад изјавата дека позади организираниот упад во Собранието на 27 април 2017 година стои поранешниот премиер Никола Груевски, изјави шефицата на Обвинителството за гонење на организиран криминал и висока корупција Вилма Русковска  во вечерашното гостување во „Трилинг“ на телевизија 24.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close