0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталВидеоХроникаХроника.Портал

Русковска без коментар за новиот Законот за ЈО, чека прво да излезе во Службен весник

Толку пати се менуваа одредени членови во Законот за ЈО, што чекам да излезе во Службен весник пред да дадам било каков коментар, изјави шефиџата на Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција Вилма Русковска.

Скопје, 17 февруари 2020 (МИА) – Толку пати се менуваа одредени членови во Законот за ЈО, што чекам да излезе во Службен весник пред да дадам било каков коментар, изјави шефицата на Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција Вилма Русковска.

– Толку пати се менуваа одредени членови во тој закон што навистина чекам да излезе во Службен весник, да го прочитам па да можам да дадам било каков коментар, изјави Русковска, прашана за став за Законот за ЈО.

Прашана до каде е обвинението за Меѓународен сојуз и дали има информации дали е прифатено, Русковска, рече дека се уште нема информации.

– Немаме информација, уште немам добиено решение од судот, изјави Русковска. аа/ац/

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close