0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderОпштествоХроникаХроника.Портал

Рускоска: Ја исклучувам можноста дека информацијата за притворот протекла од Обвинителството

Шефицата на Обвинителството за гонење на организиран криминал Вилма Рускоска во изјава за телевизија „Сител“ вечерва негираше дека информацијата за притворот на поранешниот директор на УБК Сашо Мијалков протекла од кај нив.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close