ЕвропаЕвропа.Портал

Руско МНР: Москва се надева дека Вашингтон е сериозен во својата желба за дијалог

Официјална Москва се надева дека на утрешниот состанок со американски претставници во Женева ќе утврди колку е „сериозен“ Вашингтон во желбата за дијалог, соопшти денеска руското Министерство за надворешни работи.

Back to top button
Close
Close