Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Рускиот воен суд го осуди регрутот кој уби осум војници на 24,5 години затвор

Руски воен суд денеска осуди на 24,5 години затвор војник кој уби осум лица во воена база во Сибир во октомври 2019 година

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close