ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Рускиот историчар Дмитријев осуден на 13 години затвор поради сексуално злоставување на дете

Рускиот историчар Јуриј Дмитријев, познат по делата за гулазите и репресијата за време на владеењето на Сталин, осуден е на 13 години строг затвор поради сексуално злоставување на дете, соопшти денеска Врховниот суд во Карелија, северозападна Русија

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close