0_Web_АктуелноSvet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Руски пожарникари веќе 24 часа се борат со пожар во фабрика во Санкт Петерсбург

Руските пожарникари утрово продолжија да го гаснат пожарот што гори веќе 24 часа во историската фабрика во Санкт Петербург, во кој загина еден пожарникар, а тројца се повредени.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close