Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Руски медиуми: Руските власти со чувари во училиштата ќе се обидат да разубедат и спречат млади да одат на неодобрени демонстрации

Властите во Русија планираат да распоредат чувари во училиштата за да го спречат учеството на учениците во демонстрации за поддршка на Алексеј Навални, јави ДПА, повикувајќи се на весникот Комерсант.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close