Svet.SlajderЕвропа

Руски ловец пресретна американски авион над Охотско Море

Руски авион ловец Су-30СМ денеска пресретна американски извидувачки авион РЦ-135 над Охотско Море во близина на руската граница, соопшти рускиот Национален центар за контрола на одбраната

Back to top button
Close
Close