Свет

Руски хеликоптер Ми-35 принудно слета во Сирија поради дефект

Руски хеликоптер Ми-35 принудно слета поради технички проблеми за време на летот над северната сириска провинција Хасака, соопштија државните агенции, повикувајќи се на Министерството за одбрана на Русија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close