Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Руски дипломати ја напуштија Северна Кореја со железнички колички

Руските дипломати и нивните семејства ја напуштија Северна Кореја со помош на железнички колички на рачен погон, поради мерките воведени поради пандемијата на коронавирусот, објави руското Министерство за надворешни работи на Фејсбук.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close