Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Руски центар: Откриени повеќе од 80 мутации на новиот коронавирус

Рускиот државен истражувачки центар за вирусологија и биотехнологија „Вектор“ откри повеќе од 80 мутации на коронавирусот, изјави денеска генералниот директор на тој центар, Ринат Маскјутов.

Back to top button
Close
Close