ЕвропаЕвропа.Портал

Руски брод кој превезувал амонијак се запали во Норвешка, наредена евакуација

Руски брод кој превезувал амонијак и 200.000 литри дизел бензин се запалил во пристаниште во северна Норвешка, поради што властите наредија евакуација во тој дел од градот.

Back to top button
Close
Close