ЕвропаЕвропа.Портал

Руски авиони се обидоа да пресретнат американски во близина на границата

Руски авиони Су-27 на воздухопловните сили во јужната воена област се обидоа да пресретнат американски Боинг П-8, кој се приближил кон руската граница, соопшти денеска руското Министерство за одбрана.

Back to top button
Close
Close