ЕвропаЕвропа.Портал

Руски авион се врати на аеродромот поради закана за бомба

Авион на руската компанија „Аерофлот“, кој летал од градот Хабаровск за Москва, се врати на аеродромот по полетувањето, поради закана дека во авионот има бомба.

Москва, 27 јануари 2020 (МИА) – Авион на руската компанија „Аерофлот“, кој летал од градот Хабаровск за Москва, се врати на аеродромот по полетувањето, поради закана дека во авионот има бомба.

– Авионот слета нормално, а истражителите ќе го прегледаат, изјави претставник од безбедносниот сектор за руската агенција ТАСС. паг/

Таг
Back to top button
Close
Close