ЕвропаЕвропа.Портал

Руската вакцина „Епиваккорона“ ќе биде на пазарот од следниот месец

Вакцината против Ковид-19 - „Епиваккорона“, изработена од Рускиот државен истражувачки центар за вирусологија и биотехнологија, би можела да биде пуштена во цивилна циркулација уште следниот месец, изјави директорот на центарот, Ринат Максјутов.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close