Европа

Руската армија доби уште еден полк С-400

Третиот годинашен полк на противвоздушниот ракетен систем С-400 „Триумф“ е предаден на руското Министерство за одбрана, соопшти концернот „Алмаз Антеј“.

Back to top button
Close
Close