БалканДописници Свет

Руската амбасадорка во Софија изјави дека нејзината земја имала комплицирани односи со Борисов

Митрофанова изрази надеж дека повеќе прагматизам и взаемно почитување ќе бидат присутни во политичките и економските односи меѓу Бугарија и Русија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close