ЕвропаСвет.Слајдер

Руска опозициска група се растура по притисок на Кремљ

Опозициската група Отворена Русија ја прекинува својата работа поради притисокот од државните органи, изјави нејзиниот претседател Андреј Пивоваров за весникот Комерсант, пренесува ДПА.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close