Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Русинот Радик Тагиров, осомничен за убиство на 26 жени, ги призна злосторствата

Во ужасната исповед пред полициските истражители, убиецот кажува дека жртвите ги избирал меѓу постарите жени на пазарите или супермаркетите, дека им нудел помош за да им ги носи кесите со намирници, а кога тие ќе го поканеле да влезе кај нив дома за да се одмори, тогаш ги давел и им ги крадел парите.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close