EvropëEvropë.PortalSvet.Slajder

Rusia do të vaksinojë 400.000 ushtarë kundër Kovid-19

Rusia ka në plan të vaksinojë më shumë se 400.000 ushtarë dhe personel tjetër ushtarak kundër Kovid-19, deklaroi sot ministri rus i Mbrojtjes, Sergej Shojgu, transmetojnë mediat britanike, duke shtuar se vendi sapo ka regjistruar bilanc rekord ditor të të sapoinfektuarve 27.543.

Lajmi është i kapshëm për parapaguesit e ueb- servisit të MIA-s.
Logojuni ose kontaktoni sektorin e marketingut për më shumë informacione.

Daniela Dimovska 075 284 502
Jovanka Jankoska 075 280 297
Vida Dimova 075 284 506
Back to top button
Close
Close