EvropëEvropë.PortalSvet.Slajder

Rusia do ta shesë vaksinën “Sputnik V” më lirë se vaksinat e konkurrentëve

Rusia do ta paguajë vaksinën e saj kundër Kovid-19 "Sputnik V" më pak sesa konkurrentët e saj, sepse Moska ka për qëllim që vitin e ardhshëm  të prodhojë në shumë se një miliard doza në vend dhe jashtë, deklaroi shefi i Fondit Shtetëror Rus për Pasuri (RDIF) Kiril Dmitriev.

Lajmi është i kapshëm për parapaguesit e ueb- servisit të MIA-s.
Logojuni ose kontaktoni sektorin e marketingut për më shumë informacione.

Daniela Dimovska 075 284 502
Jovanka Jankoska 075 280 297
Vida Dimova 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close