Svet.SlajderЕвропа

Русија воведе забрани за влез на високи членови на администрацијата на Бајден

Русија денеска воведе забрани за влез на високи американски функционери, меѓу кои и јавниот обвинител Мерик Гарланд и секретарот за домашна безбедност Алехандро Мајоркас, соопшти денеска руското Министерството за надворешни работи.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close